İzmir’de Bir Hasta Pompalı Tüfekle Hastane Bastı

MUSTAFA BALCI

İzmir Şehir Hastanesi’nde tedavi gören bipolar ve gırtlak kanseri tanıları koyulmuş C.Y., yaklaşık bir hafta önce hastaneden taburcu edildi. İyileşmediğini ve doktorların kendisini ameliyat etmediğini ileri süren C.Y., dün arabasına pompalı tüfeğini koyarak hastaneye baskına gitti.

DOKTORLAR KENDİLERİNİ ODALARA KİLİTLEDİ

C.Y., silahını arabada bırakarak hastanenin 9. katında yer alan Kulak Burun Boğaz (KBB) bölümüne gitti ve hemşire ve doktorlara ağır hakaretler ve tehditler savurdu. Doktor ve hemşireleri öldüreceğini söyleyen C.Y. karşısında dehşete kapılan sağlık çalışanları, kendilerini odalara kilitleyerek polise ihbarda bulundu.


Hastane baskınında doktorlar kendilerini odaya kapatarak eşyalarla barikat kurdu…

“OĞLUM İHBAR ETMESEYDİ HEPİNİZİ TARAMIŞTIM”

C.Y.’nin hastaneye pompalı tüfekle baskına gittiğini öğrenen oğlu, polise yaptığı erken ihbarla bir facianın yaşanmasını önledi. C.Y.’nin hastaneye geldiği otomobilinin bagajından ruhsatlı bir silah çıkarken, polisler tarafından gözaltına alınan C.Y. bu esnada sağlık çalışanlarına “Oğlum beni ihbar etmeseydi hepinizi taramıştım” sözleriyle tehditler savurdu.

“HASTANEDE GÜVENLİK TEDBİRLERİ ÇOK ZAYIF”

Konuya ilişkin halktv.com.tr’ye açıklamalarda bulunan İzmir Şehir Hastanesi çalışanları, hastanenin çok büyük ve güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğunu belirtti. Çalışanlar, katlarda ve asansörlerde kart uygulamasının olmadığını, hastane girişlerinde X-Ray cihazları bulunmasına rağmen, hasta girişlerinin farklı kapılardan yapıldığını ve hastaneye silahla girişin oldukça kolay olduğunu belirterek, hastane yönetiminin gerekli tedbirleri almadığını ileri sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir