Fahrettin Koca istifa edip eşyalarını topladı mı, Sağlık Bakanlığı yetkilileri ne diyor?

T24 Haber Merkezi 

Habertürk yazarı Bülent Aydemir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın istifasını sunarak Bakanlık’taki kişisel eşyalarını topladığını iddia etti. Aydemir, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın AKP’nin Kızılcahamam kampında Koca’ya “Seni görevden alacağım” dediğini belirterek, “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya AK Parti’nin Kızılcahamam kampında çok yüklenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Koca’ya, “Seni görevden alacağım” dedi ve Bakan Koca, istifasını sundu. Süreç böyle…” ifadelerini kullandı. 

Sağlık Bakanlığı yetkilileri ise T24’ün sorusunu yanıtlarken, Bakan Fahrettin Koca’nın “eşyalarını topladığı” iddialarını doğrulamayarak; “Bakan Bey’in perşembe günü görüştüğü Sayın Cumhurbaşkanı’nın bir kararı var ise, onu bilmiyoruz” açıklamasını yaptı. 

Habertürk yazarı Bülent Aydemir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın kişisel eşyalarını toplayarak istifasını sunduğunu öne sürerek, X hesabından şu paylaşımı yaptı: 

“Yıllardır siyaseti ve AK Parti’yi yakından izlemiş; 14 yıl Başbakanlık muhabirliği yapmış bir gazeteci olarak söylüyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan, peyder pey her alanda çok kapsamlı değişiklikler yapacak. Başka çare yok; makinenin dişlileri birbirine sürtüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya AK Parti’nin Kızılcahamam kampında çok yüklenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Koca’ya, “Seni görevden alacağım” dedi ve Bakan Koca, istifasını sundu. Süreç böyle…” 

Aydemir, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in görevine devam edeceğini iddia etti. Yeri “sağlam” olan bakanlar için ise Aydemir, şu ifadeleri kullandı: 

“Gitmeyecek ve yeri en sağlam olan bakanları açıklıyorum: Mehmet Şimşek, Ali Yerlikaya, Hakan Fidan, Yılmaz Tunç…”

Sağlık Bakanlığı yetkilileri iddiaları doğrulamadı 

Sağlık Bakanlığı yetkilileri, T24’ün sorusunu yanıtlarken, Bakan Fahrettin Koca’nın “eşyalarını topladığı” iddialarını doğrulamadı. Yetkililer, iddialarla ilgili olarak; “Bakan Bey, aylardır olduğu üzere bu cuma günü de Merkezi Hasta Randevu Sistemi (MHRS) programı için İstanbul’daydı. ‘Eşyalarını topladığı’ iddiası doğru değil. Sayın Bakan da herhangi bir açıklama yapmadı. Bakan Bey’in perşembe günü görüştüğü Sayın Cumhurbaşkanı’nın bir kararı var ise, onu bilmiyoruz” dediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir